25 gru

25. 12. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  25. 12. 2021 r.
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przychodzimy, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu, tak jak czynili to pasterze. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu do uroczystości: księżom oraz wszystkim tym, którzy pomogli w dekoracjach żłóbka i kościoła: pracownikom parafii i członkom wspólnot parafialnych a szczególnie:
    P. Grzegorzowi Jędrasikowi, P. Piotrowi Wojciechowskiemu oraz klerykowi Janowi Fuksowi. Dziękuję tym, którzy ofiarowali choinki (państwu Kopczewskim, Zgorzalewicz i P. Mirkowi), a P. Andrzejowi Romanowskiemu i braciom ze wspólnot za przywiezienie i ustawienie ich w kościele. Za ofiarowane stroiki na ścianach świątyni dziękujemy Pani Edycie Ryczałek, a za materiały do groty firmie Mora.
  2. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej. Wiemy, że Święta Rodzina nie mogąc znaleźć miejsca w betlejemskich domach, schronienie znalazła w pasterskiej grocie. Kto był w Betlejem z pewnością mógł oglądać taką grotę pasterzy. Zapraszamy zatem do naszej groty. Niech nam przybliży tę rzeczywistość ubogiego przyjścia Zbawiciela na ziemię.
  3. W drugi dzień świąt przypada Niedziela Świętej Rodziny – święto patronalne naszej parafii. W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i  błogosławieństwo małżeństw. Zachęcamy aby małżonkowie w tym dniu przyszli do kościoła razem.
  4. W piątek 31 grudnia – ostatnim dniu roku 2021 zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 i krótkie nabożeństwo dziękczynne za wszystkie otrzymane łaski w mijającym roku.
  5. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz pierwsza sobota w miesiącu. Msze św. tak jak w niedzielę.
  6. W związku z trwającą pandemią zostanie utrzymana ubiegłoroczna forma wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”. Po Nowym Roku mieszkańców poszczególnych ulic zapraszać będziemy na Msze św. wieczorne sprawowane w ich intencji. Będzie również możliwość zaproszenia kapłana na indywidualne odwiedziny w rodzinie. Należy to wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  7. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, są to numery podwójne w cenie 10.00 zł.  Gość Niedzielny chcąc przybliżyć wiernym Słowo Boże będzie zamieszczał raz w miesiącu płytę z nagraniem Pisma Świętego. W dzisiejszym numerze jest pierwsza płyta z Ewangelią. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.
  8. Od 15 grudnia może być zajęte w świątyni 30% miejsc. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Radosława Naruszewicza, + Mariannę  Lenkiewicz, + Hannę Grudkowską . Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…