24 gru

25. 12. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25. 12. 2020 r.
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przychodzimy, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu, tak jak czynili to pasterze. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu do uroczystości księżom  oraz wszystkim tym, którzy pomogli w dekoracjach żłóbka
    i kościoła:  pracownikom parafii i członkom wspólnot parafialnych a szczególnie:
    P. Grzegorzowi Jędrasikowi,  P. Piotrowi Wojciechowskiemu  p. Tomaszowi Wojciechowskiemu oraz klerykowi Janowi Fuksowi. Dziękuję tym, którzy ofiarowali choinki, a P. Andrzejowi Romanowskiemu i braciom ze wspólnot za przywiezienie
    i ustawienie ich w kościele. Za ofiarowane stroiki na ścianach świątyni dziękujemy Pani Edycie Ryczałek.
  2. Dekoracja bożonarodzeniowa nawiązuje do roku duszpasterskiego, w którym rozważamy gromadzenie się na Eucharystię. W każdej Mszy św. na ołtarzu, dzięki Odwiecznemu Słowu, chleb staje się Ciałem Jezusa. On rodzi się dla nas i nas gromadzi wokół Siebie, aby obdarzyć nas łaskami i karmić nas Swoim Ciałem. Niech zatrzymanie się przy betlejemskiej szopie z wpisanym w niej ołtarzem prowadzi nas do Jezusa przychodzącego do nas w każdej Eucharystii.
  3. W dniu jutrzejszym święto Świętego Szczepana. Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na Dom Kapłana Seniora.
  4. W  najbliższą niedzielę Święto Św. Rodziny –  święto patronalne naszej parafii.
    W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo małżeństw, zachęcamy aby małżonkowie w tym dniu przyszli do kościoła razem.
  5. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. o godz. 12.00 z naszego kościoła na: Facebooku  i You Tube
  6. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby
    w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust.
    Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  7. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela z płytą kolęd w wykonaniu Braci Golec oraz kalendarzem w cenie 10 zł., Gość Niedzielny również w cenie 10 zł., Mały Gość niedzielny (z szopką do samodzielnego wykonania). Polecamy też kalendarze diecezjalne.
  8. Z powodu trwającej pandemii w tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich z tzw. „kolędą“ w domach parafian. Chcemy zaprosić Parafian na Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła w mniejszych grupach, np. mieszkańców  poszczególnych ulic. Mszę Świętą będzie sprawował duszpasterz w intencji parafian z danej ulicy i zmarłych z ich rodzin. Na zakończenie będzie odmówiona modlitwa błogosławieństwa kolędowego.
  9. Koło Związku Dużych Rodzin w Jaktorowie informuje o możliwości udzielenia pomocy wielodzietnej rodzinie, której dom mieszkalny uległ zniszczeniu podczas pożaru. Pomoc finansowa jest możliwa poprzez konto bankowe ZDR Trzy Plus nr  97 1050 1012 1000 0090 3022 4431 z dopiskiem „Darowizna – pomoc rodzinie Pika z Chylic”. Numer konta jest na stronie internetowej ZDR Trzy Plus.