25 gru

25. 12. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA  – 25. 12. 2018 r.

1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przychodzimy, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu, tak jak czynili to pasterze. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu do uroczystości księżom oraz wszystkim tym, którzy pomogli w dekoracjach żłóbka
    i kościoła: pracownikom parafii i członkom wspólnot parafialnych a szczególnie:
    P. Grzegorzowi Jędrasikowi, P. Józefowi Brodowiczowi, P. Piotrowi Wojciechowskiemu. Dziękuję tym, którzy ofiarowali choinki: rodzinie Krupińskich z ul. Żyrardowskiej, rodzinie Wiśniewskich z ul. Skokowskiego, i rodzinie Zakrzewskich z ul. Błotnej, a P. Andrzejowi Romanowskiemu za przywiezienie i ustawienie w kościele.
    Za ofiarowane stroiki na ścianach świątyni dziękujemy Pani Edycie Ryczałek.
    Dziękuję wszystkim chórzystom i dyrygentowi P. Karinie Borządek oraz P organistce Emilii Głowackiej, a także P. Stanisławowi Matuszewskiemu za nagłośnienie.
    Dziś porządek Mszy Św. tak jak niedzielę.
  2. Zachęcamy do nawiedzenia Pana Jezusa w żłóbku. W tym roku liturgicznym, w którym rozważamy działanie Ducha Świętego, widzimy scenę Narodzenia Jezusa wpisaną w symbol Ducha Świętego. W „Wierzę w Boga” odmawianym w każdą niedzielę mówimy:
    I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Niech ten symbol przypomina nam jak wielkie dzieła dokonują się mocą Ducha Świętego.
  3. W dniu jutrzejszym święto Świętego Szczepana. Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na Dom Kapłana Seniora, gdzie przebywają też byli proboszczowie naszej parafii – ks. Jerzy Bors i ks. Henryk Krzeszowski.
  4. W czwartek święto św. Jana Ewangelisty. Zgodnie z tradycją w tym dniu poświęcane jest w kościele wino, którego możemy zakosztować na pamiątkę tego, że zatrute wino podane św. Janowi, po tym jak je pobłogosławił, nie wyrządziło mu szkody.
  5. W najbliższą niedzielę Święto Św. Rodziny –  święto patronalne naszej parafii. Na głównej Mszy św. odpustowej o godz. 1200 gościć będziemy Biskupa Tadeusza Pikusa, który przed 37 laty był wikariuszem w naszej parafii a obecnie jest Ordynariuszem Diecezji Drohiczyńskiej. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo małżeństw, prosimy aby małżonkowie w tym dniu przyszli do kościoła razem.
  6. Od piątku po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą.
    Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą. Ofiary składane z racji kolędy, po przekazaniu należnej części na seminarium, przeznaczymy na dalsze prace przy Domu Parafialnym. Program kolędy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i podany na stronie internetowej parafii.
  7. PROGRAM KOLĘDY
    PIĄTEK – 28 GRUDNIA 2018
    godz. 9.30 –  BUDY MICHAŁOWSKIE
    godz. 16.00 – ul. FABRYCZNA