24 cze

25. 06. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  25. 06. 2023 r.
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zakończył się rok szkolny, rozpoczęły wakacje. Za otrzymane łaski w roku szkolnym dziękowaliśmy w czasie Mszy św. w piątek. Chcę serdecznie podziękować katechetom, którzy podejmowali trud przekazywania prawd wiary młodemu pokoleniu. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku a jednocześnie przypominamy, że nie  powinniśmy robić wakacji od łączności z Panem Bogiem. Zachęcamy do spełniania praktyk religijnych w czasie wypoczynku wakacyjnego.
 2. Gościmy dziś w naszym kościele Ojców Kapucynów wraz z naszym parafianinem O. Błażejem Strzechmińskim. Niech Słowo Boże głoszone przez o. Błażeja pozostanie w naszych sercach. Zachęcamy do zapoznania się z książkami kapucyńskiego Wydawnictwa „Serafin” i „Głos Ojca Pio”, które można nabywać przy wyjściu z kościoła. Wśród wielu ciekawych pozycji książkowych m. in. o Ojcu Pio, będą też książki naszego parafianina, który będzie mógł złożyć na swoich książkach autograf.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 do piątku  włącznie.
 4. W czwartek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.  Msze św. w naszym kościele o godz. 700 i 1800. Taca przeznaczona jest na tzw. „Daninę św. Piotra”, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
 5. W czwartek 29 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymkę Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Zgodnie z tradycją podejmujemy pielgrzymów kolacją i przyjmujemy na nocleg. Kanapki czy ciasto można przynieść na plebanię do godz. 1630. Następnego dnia pielgrzymi wyruszą do Niepokalanowa o godz. 600.
 6. W piątek przypada dzień imienin Pani Emilii naszej organistki.
 7. W tym tygodniu pierwsza sobota w miesiącu.
 8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele pomocy misjom odbędzie się w naszej parafii 11 lipca do godz. 12.00.
 9. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”.
 11. Decyzją Władzy Diecezjalnej ks. Paweł Józwiak, otrzymał nominację do  parafii pw. Św. Ducha w Łowiczu. Serdecznie dziękujemy ks. Pawłowi za wszelkie dokonania duszpasterskie w naszej parafii, za prace ze wspólnotami, opiekę nad ministrantami, nauczanie katechezy w szkole. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Ducha Świętego na nowej placówce. Ponieważ Dzień Imienin będzie ks. Paweł przeżywał w nowej parafii składamy już dzisiaj serdeczne życzenia imieninowe.
 12. W przyszłą niedzielę powitamy nowego wikariusza ks. Marcina Moksa.