29 cze

24. 06. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XII NIEDZIELA ZWYKŁA   24. 06. 2018 r.

1. Zakończył się rok szkolny, rozpoczęły wakacje. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku a jednocześnie przypominamy, że nie powinniśmy robić wakacji od łączności z Panem Bogiem. Zachęcamy do spełniania praktyk religijnych w czasie wypoczynku wakacyjnego.
  2.  W piątek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900, 1800. Taca przeznaczona jest na tzw. „Daninę św. Piotra”, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie ma postu.
  3. W piątek dzień imienin obchodzi ks. Piotr Borowski. Już dziś składamy serdeczne życzenia a na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszamy w piątek o godz. 1800.
  4. W piątek 29 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymkę Trzeźwości
    z Radomia do Niepokalanowa. Zgodnie z tradycją podejmujemy pielgrzymów kolacją
    i przyjmujemy na nocleg. Prosimy Parafian o przyniesienie w piątek 29 czerwca kanapek dla pielgrzymów na godz. 1630 oraz o przyjęcie pielgrzymów na nocleg.
    Do Niepokalanowa Pielgrzymi wyruszają w sobotę o godz. 600.
  5. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa
    w sobotę o godz. 1730.
  6. Z radością informujemy, ze minionym tygodniu Pan Maciej Śliwerski Wójt Gminy Jaktorów podpisał umowę z firmą AS BUD z Warszawy na budowę parkingu przy
    ul. Ks. Baranowskiego obok cmentarza. Inwestycja ta będzie służyć całej jaktorowskiej społeczności. Wiele osób w czasie kolędy wyrażało prośbę o przeprowadzenie tej inwestycji. Cieszymy się że dobra współpraca z Urzędem Gminy przynosi dobre owoce. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie dróg wewnętrznych, 60 stanowisk postojowych, 36 miejsc dla rowerów, wykonanie chodników dla pieszych, umocnienie skarp, przebudowę przydrożnego rowu melioracyjnego, a także budowę kanalizacji deszczowej stanowiącej odwodnienie miejsc postojowych.    W związku z tym, że prace już się rozpoczęły, a zakres prac jest duży, dojazd do cmentarza będzie możliwy tylko od ul. Żyrardowskiej, również w czasie pogrzebów.
  7. W przyszłą niedzielę uczestnicy Łowickiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy przekażą zaproszenie na tę pielgrzymkę. Będzie można też zgłaszać intencje modlitewne dla pielgrzymów.
  8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Wojciecha Siedleckiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.