22 cze

23. 06. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 06. 2024 r.
 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zakończył się rok szkolny, rozpoczęły wakacje. Za otrzymane łaski w roku szkolnym dziękowaliśmy w czasie Mszy św. w piątek. Chcę serdecznie podziękować katechetom, którzy podejmowali trud przekazywania prawd wiary młodemu pokoleniu. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku a jednocześnie przypominamy, że nie  powinniśmy robić wakacji od łączności z Panem Bogiem. Zachęcamy do spełniania praktyk religijnych w czasie wypoczynku wakacyjnego. Jesteśmy zainteresowani zatrudnieniem katechety w nowym roku szkolnym.
  2. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. (godz. 8.30 , 10.30) Dziś będzie można oddać krew dla Kamila (chorego dziecka z naszej parafii) przy OSP w Jaktorowie w godz. od 9.00 do 13.00.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. wieczornej.
  5. W poniedziałek- Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  6. W sobotę 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.  Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00i 18.00. Taca przeznaczona jest na tzw. „Daninę św. Piotra”, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
  7. W sobotę 29 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymkę Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Zgodnie z tradycją podejmujemy pielgrzymów kolacją i przyjmujemy na nocleg. Kanapki czy ciasto można przynieść na plebanię do godz. 16.00. Następnego dnia pielgrzymi wyruszą do Niepokalanowa o godz. 6.30.
  8.  Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”.