22 maj

22 maja 2016 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
22 MAJA 2016 R.

1. Dziś przypada 12. rocznica sakry biskupiej i ingresu Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Franciszka Dziuby, którego polecamy modlitewnej pamięci wszystkich Parafian.

2. Dziś po Mszy świętej o godz. 12:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej wraz z Nauczycielami zapraszają na okolicznościowy spektakl dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II.

3. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. Komitet Organizacyjny zachęca naszych Parafian do dzisiejszego udziału w III Grodziskim Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem Każde życie jest bezcenne. W programie: Msza św. o godz. 12:00 w kościele św. Anny; o godz. 13:15 start Marszu z Placu Zygmunta Starego, a następnie Piknik Rodzinny Żyj zdrowo w Parku Skarbków.

6. W odpowiedzi na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, Organizatorzy zapraszają na koncert uwielbienia pod hasłem Grodzisk dla Jezusa, który odbędzie się w środę 25 maja o godz. 19:00 w Parku Skarbków. W programie m.in. modlitwa przy relikwiach św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II oraz występ zespołu Siewcy Lenicy.

7. Uroczystość Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii przeżywać będziemy w najbliższy czwartek 26 maja. Msze św. o godz. 8:30, 10:30 z procesją do czterech ołtarzy i 18:00 (Msza ślubna). Przygotowanie ołtarzy i trasa procesji według ubiegłorocznego porządku.

8. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby w Uroczystość Bożego Ciała,
a zwłaszcza przed Mszą świętą o godz. 10:30, nie parkować samochodów przy ul. Powstańców i wzdłuż trasy procesji. Wąskie przejście niepotrzebnie wydłuża szyk procesyjny i utrudnia komunikację i nagłośnienie śpiewów oraz modlitw.

9. Wójt Gminy Jaktorów zachęca do udziału w projekcie „Odnawialne Źródła Energii”, który obejmuje dofinansowanie:
 montażu paneli fotowoltaicznych
 montażu kolektorów słonecznych
 montażu powietrznych pomp ciepła
 montażu pomp ciepła z wymiennikiem gruntowym
Dodatkowe informacje dotyczące składania deklaracji i ankiet można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy Jaktorów pokój nr 4 lub na stronie internetowej www.jaktrorow.pl.

10. Informujemy o możliwości wyjazdu na XX. Spotkanie Młodych do Lednicy w sobotę 4 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego”
i „Niedzieli”.