21 lut

21. 02. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 02. 2021r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wielki Post to czas rozważania męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Szczególnym znakiem Jego męki jest znak krzyża. Zapraszamy do obejrzenia wystawy wizerunków krzyża, która znajduje się w nawie bocznej przy obrazie MB Częstochowskiej. Przy oglądaniu wystawy prosimy  zachowanie przepisowego dystansu.
  2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
     Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 w dni powszednie. Rozpoczęcie od jutra.
  4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii 7 marca.
  5. W drugą niedzielę Wielkiego Postu  28 lutego, organizowana jest też zbiórka do puszek Ad Gentes na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom.
  6. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube
  7. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  9. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury z informacją na stoliku z gazetami.
  10. W dniu wczorajszym po wielotygodniowej walce z chorobą zmarł
    ks. Tadeusz Szczękulski. Msza św. żałobna pod przewodnictwem
    Ks. Biskupa Andrzeja Dziuby zostanie odprawiona w naszej świątyni w środę 24 lutego  o godz. 11.00. Będziemy ją transmitować na: Facebooku  i You Tube   .
    Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie Biskup Wojciech Osial będzie odprawiona w rodzinnej parafii w Jazgarzewie tego samego dnia  o godz. 14.00.
    Po  niej ks. Tadeusz zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp.  + Zofię Szmajkowską, + Romana Wlazło, + Mariana Gawrycha, + Sylwestra Jarosza.
    Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek