21 lut

21. 02. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 02. 2021r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Wielki Post to czas rozważania męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Szczególnym znakiem Jego męki jest znak krzyża. Zapraszamy do obejrzenia wystawy wizerunków krzyża, która znajduje się w nawie bocznej przy obrazie MB Częstochowskiej. Przy oglądaniu wystawy prosimy  zachowanie przepisowego dystansu.
 2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 w dni powszednie. Rozpoczęcie od jutra.
 4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii 7 marca.
 5. W drugą niedzielę Wielkiego Postu  28 lutego, organizowana jest też zbiórka do puszek Ad Gentes na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom.
 6. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube 
 7. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
  W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 9. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury z informacją na stoliku z gazetami.
 10. W dniu wczorajszym po wielotygodniowej walce z chorobą zmarł
  ks. Tadeusz Szczękulski. Msza św. żałobna pod przewodnictwem
  Ks. Biskupa Andrzeja Dziuby zostanie odprawiona w naszej świątyni w środę 24 lutego  o godz. 11.00. Będziemy ją transmitować na: Facebooku  i You Tube   .
  Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie Biskup Wojciech Osial będzie odprawiona w rodzinnej parafii w Jazgarzewie tego samego dnia  o godz. 14.00.
  Po  niej ks. Tadeusz zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp.  + Zofię Szmajkowską, + Romana Wlazło, + Mariana Gawrycha, + Sylwestra Jarosza.
  Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek