20 mar

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
– NIEDZIELA PALMOWA –
20 MARCA 2016 R.

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Triduum Paschalne – Trzy Święte Dni – Ostatniej Wieczerzy, Męki i Śmierci oraz spoczynku w grobie, poprzedzające Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

2. Rodziców i Dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej, zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 12:00, a po niej na spotkanie formacyjne.

3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania również zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 12:00, a następnie na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w Auli Gimnazjum w Jaktorowie.

4. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym dziś o godz. 17:00.

5. Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnej modlitwie, wszelkie zaangażowanie oraz pomoc w zorganizowaniu drogi krzyżowej ulicami naszej parafii.

6. Prosimy Wspólnoty Parafialne o to, aby zatroszczyły się
o feretrony, chorągwie, poduszki i inne insygnia procesyjne i podjęły się poniesienia ich w procesji rezurekcyjnej.

7. Najważniejszym przygotowaniem do przeżywania Triduum Paschalnego jest sakrament pokuty i pojednania. W związku z tym uprzejmie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi wielkanocnej na ostatnią chwilę.

8. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Po tej Mszy św., na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa, Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Ciemnicy, gdzie będziemy mogli Go adorować aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

9. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00, na zakończenie której Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie będzie adorowany aż do Liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę wieczorem. W Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. Ponadto przypominamy, że w Liturgii Wielkopiątkowej uczestniczyć będzie Ks. Bp Andrzej Franciszek Dziuba.

10. W Wielką Sobotę w kościele od godz. 9:00 do 16:00 odbędzie się święcenie pokarmów na stół wielkanocny. W domach zgłoszonych od godz. 10:00.

11. W celu głębszego przeżycia Triduum Paschalnego zapraszamy Wszystkich Parafian w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8:30 na tzw. Ciemną Jutrznię, czyli na modlitwę brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum, treści. Jest to nasz wyraz czuwania z Chrystusem, szukania Go – wzmocniony poprzez fakt, że gromadzimy się przy pustym tabernakulum oraz przy ogołoconym ołtarzu, co jest symbolem opuszczenia Chrystusa przez Jego uczniów. Ale nasze czuwanie jest już oczekiwaniem Jego zmartwychwstania.

12. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00. Pamiętajmy, aby na Liturgię przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, także ze względu na przeżywaną w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski.

13. O godz. 6:00 w Niedzielę procesja rezurekcyjna i Msza święta Zmartwychwstania Pańskiego w intencji Parafian.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej m.in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.