20 gru

20. 12. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20. 12. 2020 r.
IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy na Roraty odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Dzieci, które uczestniczyły w roratach niech się zgłoszą po pamiątkowe nagrody.
  2. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. o godz. 12.00 z naszego kościoła na: Facebooku  i You Tube
  3. Harcerze przekażą parafii „Światełko Betlejemskie” w środę w trakcie Rorat.
  4. W wigilię 24 grudnia Msze św. będą tylko rano o godz. 645.
  5. Pasterka będzie odprawiona o północy. Będzie transmitowana na You Tube.   W Boże Narodzenie nie będzie Mszy o godz. 7.00. W drugi dzień świąt i w Niedzielę Świętej Rodziny Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.30, 12.00, 18.00. Prosimy o zastosowanie się do wyznaczonych ograniczeń liczebności uczestników liturgii. W Niedzielę Świętej Rodziny błogosławieństwo małżeństw w czasie każdej Mszy. 26 grudnia ofiary składane na tace przeznaczone będą na Dom Kapłana Seniora.
  6. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  7. Poświęcone opłatki wigilijne możemy otrzymać na stoisku. Opłatki bezglutenowe dostępne w zakrystii. Ministranci przygotowali sianko na stół wigilijny. Ofiary składane są przeznaczone na fundusz ministrancki.
  8. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny (z szopką do samodzielnego wykonania). Polecamy też kalendarze diecezjalne oraz figurki Pana Jezusa na sianku.
  9. W polskiej posłudze duszpasterskiej odwiedzanie parafian z tzw. „kolędą“ ma swoją długą i piękną tradycję. Z powodu trwającej pandemii w tym roku konieczne jest wprowadzenie poważnych zmian w tej formie duszpasterskiego posługiwania. Dotychczasowa forma wizyt duszpasterskich z nawiedzeniem mieszkań i domów jest niemożliwa. Chcemy zatem zaprosić Parafian na Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła w mniejszych grupach, np. mieszkańców  poszczególnych ulic. Mszę Świętą będzie sprawował duszpasterz w intencji parafian z danej ulicy i zmarłych z ich rodzin. Na zakończenie będzie odmówiona modlitwa błogosławieństwa kolędowego.