19 lis

20. 11. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  20. 11. 2022 r.
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla.
    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu.
  2. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
  3. Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania na Mszy św.
    o godz. 16.00.
  4. Spotkanie przygotowujących się do Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę 27 listopada na Mszy św. o godz. 16.00.
  5. W dniu wczorajszym w Seminarium w Łowiczu odbyła się promocja Ceremoniarzy, którzy w parafiach mają być odpowiedzialni za posługę służby liturgicznej w czasie nabożeństw. Z naszej parafii, po rocznym przygotowaniu promowany został Maciej Jędrasik.
  6. Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:
    w poniedziałek – Ofiarowania NMP
    we wtorek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej,
    w piątek św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy.
  7. Odpowiadając na prośbę rodziny Wiktorka Wiśniewskiego z Grajewa chorego na SMA w  przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek przed kościołem na najdroższy lek świata dla tego chorego dziecka.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego” „Niedzielę” oraz dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Są też do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 r.