21 maj

20. 05. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     20. 05. 2018 r.
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

1. Uroczystość Zesłania Ducha św. kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Dzisiejsza uroczystość to również Święto Ludowe zwane Zielonymi Świętami – czyli święto Rolników. Wszystkim pracującym, albo tym, którzy pracowali na roli składamy serdeczne życzenia.
  2. Dzieci kl. III przyjmą dziś Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św.
    o godz. 1030.
  3. Dziś zbiórka do puszek na KUL.
  4. W poniedziałek 21 maja Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.
  7. We wtorek 22 maja przypada XIV rocznica sakry biskupiej Ordynariusza Diecezji
    Bp. Andrzeja F. Dziuby.
  8. V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej w Białej Rawskiej w sobotę 26 maja 2018 r. Główna Msza św. o godz. 1130 ze szczególną modlitwą w intencji matek kapłanów. Program w gablocie ogłoszeń.
  9. Sanktuarium w Niepokalanowie zaprasza na Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin w dniach 25 – 27 maja 2018. Zaproszenia ze szczegółowym programem przy wyjściu z kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  11. Fundacja Kawałek Nieba zwraca się z prośbą o wsparcie zagranicznej operacji rekonstrukcji nóżek dwuletniego Filipka, mieszkańca Żyrardowa. W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
  12. Organizatorzy Spotkań Młodzieży na Polach Lednickich zapraszają do Lednicy
    w sobotę 2 czerwca 2018.
  13. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Kowalską, śp. Barbarę Banaszek. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.