19 mar

20. 03. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  20. 03. 2022 r.
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace na remonty i budowę kościołów w diecezji.
  2. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Przeprowadzi je ks. Dionizy Mróz – Salezjanin.  Dziś nauki na wszystkich Mszach św. od poniedziałku do środy nauki dla dorosłych w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 19.00.
    Nauki dla uczniów  od poniedziałku do środy: kl. VII i VIII godz. 10.30, kl. IV, V, VI – godz. 12.00, Kl. I, II, III godz. 17.30. Program wywieszony w gablocie ogłoszeniowej.
    Dzień spowiedzi we wtorek.
  3. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 w dni powszednie.
  4. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia przypada 30 rocznica powstania naszej diecezji. Główna Uroczystość w katedrze łowickiej o godz. 12.00. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
  5. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
     Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszamy w niedzielę 27 marca na Mszę św. o godz. 16.00.
  7. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni.
  8. Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu organizuje Dni Otwarte w dniach 25-26 marca 2022 r. Początek w piątek o godz. 18.00, zakończenie wieczorem dnia następnego. Zaproszenie skierowane jest do uczniów szkół średnich i mężczyzn w wieku studenckim. Zgłoszenia telefonicznie 507 690 249 lub jormoseno@poczta.fm
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” oraz ”Gościa Niedzielnego”. Dostępny jest również dodatkowy numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony w całości osobie św. Ojca Pio. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”. Polecamy też gratisowy miesięcznik „ Wiara i życie”.
  10. Towarzystwo Cyklistów zaprasza na wycieczki rowerowe. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń. Pierwsza wyprawa Jaktorów – Bieganów rozpocznie się w przyszłą niedzielę 27 marca Mszą św. w naszej świątyni o godz. 12.00.
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli naszej Pani Organistce w przygotowaniu mieszkania do przyjęcia rodziny wielodzietnej z Ukrainy: Caritas, strażakom, harcerzom, wspólnocie Efraim. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy w naszej parafii przyjęli uchodźców z Ukrainy.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp.  + Zofię Małgorzatę Woźniak i +Leszka Palarczyka. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek