19 lis

19. 11. 2017

OGŁOSZENIA     XXXIII   NIEDZIELA ZWYKŁA   19. 11. 2017 r.

1. Gratulujemy starszym ministrantom z naszej parafii, którzy sobotę na Rejonowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Sochaczewie zdobyli Pierwsze Miejsce i Puchar. Przeszli do rozgrywek na poziomie diecezjalnym.
  2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. dziś na Mszy św.
    o godz. 1600.
  3. W naszej parafii powstał nowy Krąg Kościoła Domowego. Jest jeszcze możliwość dołączenia do tej wspólnoty małżeństw. Spotkanie Kręgu dziś  o godz. 1500 w sali parafialnej.
  4. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, który jest wezwaniem do codziennej pomocy ubogim. Przypominamy, że przy naszej parafii działa Parafialny Zespół Caritas, który przychodzi z pomocą ubogim. Zainteresowani mogą otrzymać pomoc, szczególnie w postaci odzieży, w środy między godz. 1600 a 1700.
  5. W środę przypada wspomnienie Św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej.
    Z tej racji składamy serdeczne życzenia Pani Organistce, śpiewającym w Scholi
    i w Chórze, aby ich patronka wspomagała w tej pięknej posłudze wysławiania Boga
    i ubogacania liturgii.
  6. Przypominamy, że próby chóru przygotowujące do Pasterki odbywają się w niedziele o godz. 1900 w salce parafialnej.
  7. Tradycyjne nabożeństwa: nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 1800,
    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
  8. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na seminarium Duchowne w Łowiczu.
  9. Uroczystość Chrystusa Króla przypada w przyszłą niedzielę.
  10. Przypominamy, że Rekolekcje „DLA OSÓB PO STRACIE BLISKIEJ OSOBY” odbędą się w kościele św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie w dniach od 19 do 22 listopada 2017 r. Program rekolekcji w gablocie ogłoszeń.
  11. W Uroczystość Trzech Króli organizowane są przemarsze zwane Orszakiem Trzech Króli. Taki przemarsz zorganizowany będzie w najbliższym roku w Żyrardowie. Osoby, które zechcą włączyć się w organizacje tego orszaku zaproszone są na spotkanie w piątek 24 listopada o godz. 1830 na plebanię parafii Matki Bożej Pocieszenia.
  12. .Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny (z kalendarzem ściennym). Na stoisku są też do nabycia różne książki oraz ścienny kalendarz diecezjalny na 2018 rok.
  13. W minionym tygodniu w obrzędach pogrzebu pożegnaliśmy: Antoniego Kłucińskiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..