19 maj

19. 05. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  19. 05. 2024 r.
 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. ,Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zwana Zielonymi Świętami. Tradycyjnie to święto rolników. Wszystkim związanym z rolnictwem składamy serdeczne życzenia.
 2. Dzieci z klas trzecich przyjmą dziś po raz pierwszy Komunię Św. Pierwsza grupa w czasie Mszy św. o godz. 10.00 (pół godziny wcześniej) druga grupa o godz. 12.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek.
 6. Spotkanie przed pielgrzymką do Grecji odbędzie się w poniedziałek 20 maja o godz. 18.30 w domu parafialnym.
 7. Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych w piątek.
 8. Uroczystość Trójcy Świętej w przyszłą niedzielę kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 9. Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę 26 maja na Mszy Św. o godz. 10.30 . Spowiedź dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.00.
 10. Z okazji Dnia Matki i Rocznicy Konsekracji naszego kościoła parafia nasza organizuje „Festyn Parafialny”, który odbędzie się w niedzielę
  26 maja br. od godz. 15.15.
  W programie rodzinne zmagania sportowe, „zumba” dla dzieci, pokaz strażaków z Jaktorowa, występ przedszkolaków i uczniów, pokaz iluzjonisty, dmuchańce, jazda konna, bańki mydlane, malowanie twarzy, liczne warsztaty, grill i wiele innych atrakcji. Spotkanie zakończy się Muzycznym Uwielbieniem i Błogosławieństwem. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 11. Rodzina z ul. Jagiełły, której spalił się dom serdecznie dziękuje za hojną pomoc finansową w czasie zbiórki ofiar przed kościołem.
 12. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
 13. Chcemy powrócić do spotkań „Oazy Dzieci Bożych” od września do czego zachęcał nas Biskup Wojciech w czasie wizytacji.