18 mar

19. 03. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19. 03. 2023 r.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje wielkopostne. Nauki dla dorosłych poprowadzi O. Błażej Strzechmiński kapucyn. Dziś nauki na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę nauki w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 19.00. Dla uczniów szkoły podstawowej w poniedziałek, wtorek i środę Nauki poprowadzi ks. Marcin Parada.
    Klasy VII i VIII godz. 10.30, klasy IV, V, VI godz. 12.00, klasy I, II, III o godz. 17.00.
    Dzień spowiedzi we wtorek.  Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
    Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 13.00. Adresy można zgłaszać w zakrystii.
  2. Uroczystość Św. Józefa  z dnia dzisiejszego liturgicznie przeniesiona jest na poniedziałek.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś w czasie Mszy św.
    o godz. 16.00.
  4. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
     Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1715. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W okresie Wielkiego Postu pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na modlitwę brewiarzową od poniedziałku do piątku o godz. 5.30.
  6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sobotę 25 marca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu przypada 31 rocznica powstania Diecezji Łowickiej. Uroczysta Msza św. z tej racji w katedrze o godz. 18.00.
  7. Ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego i kwiaty będzie można złożyć w  przyszłą niedzielę do puszek.
  8. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę darów na pomoc świąteczną dla podopiecznych. Produkty można składać do kosza przy prezbiterium.
  9. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji.
  10. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”,Niedzielę”, w której artykuł o nowych stacjach drogi krzyżowej w katedrze warszawskiej wykonanych przez naszego parafianina Łukasza Krupskiego. (autora popiersia prymasa w naszym kościele). W obydwu tygodnikach artykuły polemizujące z atakami na św. Jana Pawła II.
  11. Zapowiedzi  przedmałżeńskie wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Zygmunta Sierocińskiego i +Aleksandra Rosiaka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.