17 paź

18. 10. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18. 10. 2020 r.
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Gościmy dziś ks. dr Mieczysława Nowaka, autora wielu ciekawych książek o tematyce religijnej. Po Mszy będzie można nabyć książki na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła..
  2. Konferencje przygotowujące do sakramentu małżeństwa prowadzone są w naszej parafii w niedzielę o godz. 19.00.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Na stoisku wyłożone są kartki, na których możemy wpisać osoby zmarłe polecane w wypominkach i przekazać w zakrystii lub kancelarii.
  5. Trwają katechezy ewangelizacyjne w naszej parafii. W tym tygodniu zapraszamy na katechezę w czwartek o godz. 19.00.
  6. W tym tygodniu przypadają święta:
    we wtorek 20 października – św. Jana Kantego
    w czwartek 22 października –św. Jana Pawła II,
  7. Według nowych rozporządzeń sanitarnych w naszej świątyni może uczestniczyć do 120 osób, czyli po dwie osoby na ławkę. Aby stworzyć możliwość uczestniczenia we Mszy św. większej liczbie osób wprowadzamy od  25 października, w niedzielę  dodatkowo Mszę św.  o godz. 7.00, na czas obowiązywania ograniczeń – „ad experimentum”.
  8. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na misje.
  10. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny.  Polecamy kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Jest też dla dzieci: Mały Gość Niedzielny oraz Tęcza. Można już nabywać znicze Caritas w cenie 3 zł.
  11. Dzieci mogą odbierać naklejki na pamiątkę udziału we Mszy św.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Lucjana Bieleckiego, + Wojciecha Zimę, + Ryszarda Dziewit.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.