17 lut

18. 02. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  18. 02. 2018 r.

1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 1600.
  2. Trwają w naszym kościele katechezy ewangelizacyjne. Zapraszamy na spotkania
    w poniedziałki i środy o godz. 1900.
  3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
  1. Nowy cykl konferencji przygotowujących do małżeństwa rozpoczniemy dziś o godz. 1900
    w sali parafialnej na plebanii.
  2. . Przypominamy, że próba Chóru Parafialnego przygotowująca do Triduum Paschalnego odbędzie się dziś o godz. 1900 w sali parafialnej. Zapraszamy.
  3. Z prośbą o przekazanie 1% podatku zwraca się Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej. Ulotki są przy wyjściu z kościoła.
  4. Z prasy katolickiej do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  5. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad Gentes.
  6. Papież Franciszek w encyklice „Laudato si” pisze: „Zniszczenie środowiska ludzkiego jest rzeczą bardzo poważną nie tylko dla tego, że Bóg powierzył człowiekowi świat, ale dlatego, że samo ludzkie życie jest darem, który trzeba chronić przed różnymi formami degradacji”. Marszałek Województwa Mazowieckiego przypomina, jak strasznym zagrożeniem dla życia i zdrowia jest smog – truciciel powietrza, którym wszyscy oddychamy. Nieodpowiedzialne spalanie szkodliwych odpadów, między innymi: przedmiotów plastikowych, butelek po napojach, odpadów z gumy, przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza i powstawania groźnych chorób. Dlatego jest wielka potrzeba wspólnej walki o zdrowe środowisko naszego życia. W Jaktorowie również.
  7. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Jolantę Czarnecką – długoletnią organistkę naszej parafii. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w obrzędach pogrzebu. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie