24 paź

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25. 10. 2020 r.
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Zostaną one przeznaczone
  na misje.
 2. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 1730
 3. Trwają katechezy ewangelizacyjne w naszej parafii. W tym tygodniu zapraszamy na katechezy w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.
 4. W środę 29 października przypada święto Św. Judy Tadeusza. To dzień imienin rezydenta naszej parafii Ks. Prałata Tadeusza Szczękulskiego.
  W intencji solenizanta modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Na stoisku wyłożone są kartki, na których możemy wpisać osoby zmarłe polecane w wypominkach
  i przekazać w zakrystii lub kancelarii.
 6. Według nowych rozporządzeń sanitarnych w naszej świątyni może uczestniczyć w liturgii do 70 osób. Aby stworzyć możliwość uczestniczenia we Mszy św. większej liczbie osób wprowadzamy w każdą niedzielę dodatkowo Mszę św. o godz. 7.00, na czas obowiązywania ograniczeń. Biskup Łowicki udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. Zachęcamy do korzystania z Mszy transmitowanych przez media.
  Od niedzieli 1 listopada z naszego kościoła transmitowana  będzie na Facebooku  i You Tube Msza św. o godz. 12.00.
 7. W niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.
  w kościele o godz.: 7.00, 8.30, 10.30, 12.00, 18.00. W tym roku nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Wypominki jednorazowe odczytane będą w czasie nabożeństwa po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele.
 8. W poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.  w kościele o godz. 7.00, 9.00, 18,00.
 9. Przez cały miesiąc listopad  możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych nawiedzając kościół i odmawiając Ojcze nasz i Wierzę
  w Boga, przy zachowaniu zwykłych warunków. Osoby, które nie mogą wychodzić z domu, mogą ten odpust zyskać modląc się przed świętym obrazem w mieszkaniu.
 10. Zachęcamy do nabywania lampek nagrobnych Caritas. Nabywając znicz, nie tylko wyrażamy pamięć o zmarłych, ale spełniamy uczynek miłosierdzia, albowiem dochód przeznaczony jest dla ubogich.
 11. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
 12. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie
  do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 13. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny.  Polecamy kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Dla dzieci są: Mały Gość Niedzielny oraz Tęcza.