16 paź

17. 10. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  17. 10. 2021 r.
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Biskupi w liście do wiernych w związku z XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, którego uroczyste rozpoczęcie miało miejsce 9 i 10 października w Rzymie, piszą: Prosimy o Wasze życzliwe i żywe uczestnictwo w synodzie oraz życzymy wielu dobrych doświadczeń w czasie synodalnych spotkań. –Wyjaśniają, że słowo „synod” oznacza podążanie wspólną drogą. Synody były przez wieki podstawowym sposobem podejmowania kościelnych decyzji. Papież Franciszek pragnie, aby w synodalnym doświadczeniu uczestniczyli nie tylko biskupi. Do pójścia wspólną drogą rozeznania woli Bożej zaprasza wszystkich – bo wszyscy przez chrzest i bierzmowanie otrzymali Ducha Świętego.  Synodalne prace potrwają dwa lata. Najpierw będzie miała miejsce faza diecezjalna, w przyszłym roku kontynentalna, a w 2023 – powszechna. Biskupi zachęcają do modlitwy o Ducha Świętego, dla uczestników Synodu.
  2. W ubiegłą niedzielę w Łowiczu posługę lektora przyjęło 9 ministrantów z naszej parafii: Jakub Kałuża, Adam Koziatek, Paweł Lisichin, Jan Ochnio, Kacper Pietraszek, Piotr Suski, Wojciech Suski, Igor Turos, Mateusz Wakuliński.  Ignacy Charzewski przyjmie tę posługę pod koniec października.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. W najbliższym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne. Zapraszamy do ich wysłuchania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w kościele.
  5. Od dziś przyjmowane są zgłoszenia na wypominki. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na których można wpisywać zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.
  6. W tym tygodniu przypadają święta:
    w poniedziałek – Św. Łukasza – patrona służby zdrowia,
    w środę  – św. Jana Kantego
    w piątek – św. Jana Pawła II
  7. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii na Mszy św. o godz. 16.00.
  8. W przyszłą niedzielę taca na misje.
  9. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki z Prymasem oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok. Można już nabywać znicze Caritas.
  11. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św.
  12.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Irenę Jasińską, + Grażynę Kaczorowską, + Zbigniewa-Ryszarda Wiewiór.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…