22 mar

17.03.2019 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17. 03. 2019 r.

1.            Dziś po Mszy Św. ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc misjom Ad Gentes.

2.            Trwają Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 1900.

3.            We wtorek 19 marca Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 700 i 1800.

4.            Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:

·                  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.

·                  Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.

5.            Próby chóru parafialnego przygotowującego do Triduum Paschalnego odbywają się w soboty o godz. 1600 w sali parafialnej.

6.            Od dziś przy krzyżu pod chórem wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe na paczki świąteczne przygotowywane przez Parafialny Zespół Caritas. Ofiary na jałmużnę wielkopostną można składać do puszki przy krzyżu wystawionym do wielkopostnej adoracji.

7.            W przyszłą niedzielę 24 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy 27 marca. Nauki poprowadzi O. Ignacy Kozmana Franciszkanin z Niepokalanowa. W niedzielę nauki na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 700, 900, 1900. W tym czasie będą też rekolekcje szkolne.

8.            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoisku do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla dzieci: Mały Gość Niedzielny.

9.            W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Wacława Łuczyńskiego, Irenę Wróblewską, Stanisława Krystosiaka, Kubę Mucha, Sławomira Kakietka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.