17 gru

16. 12. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   III NIEDZIELA ADWENTU 16. 12. 2018 r.

1. Zapraszamy na Roraty, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Dzieci z lampionami zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek. Zakończenie rorat dla dzieci w piątek.
  2. Osoby chore, które nie mogą przyjść do świątyni aby przyjąć sakramenty święte odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek od godz. 1400. Można zgłaszać adresy w zakrystii po Mszy św.
  3. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek 17 grudnia o godz. 1800.
  4. Modlitwa wstawiennicza dla przeżywających problemy duchowe będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  5. Jak co roku, Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza pod krzyżem.
  6. Z prasy katolickiej do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela. Możemy też nabywać Świece Caritas Wigilijnej Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki, śpiewniki z kolędami, szopki bożonarodzeniowe, oraz kalendarze diecezjalne.
  7. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny zbierając ofiary na fundusz ministrancki.
  8. Tradycją jest, że harcerze przynoszą „Betlejemskie Światło Pokoju”. W naszym kościele przekazanie tego światła będzie w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1800.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jacka Jędrzejewskiego.  Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.