16 lut

16. 02. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
VI  NIEDZIELA ZWYKŁA   16. 02. 2020 r.

1. Po wizytacji kanonicznej w naszej parafii czytany jest dzisiaj List Pasterski Biskupa Ordynariusza skierowany do parafian.
  2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Trwały one od 28 grudnia 2019 do 15 lutego 2020 roku. Przyjęło nas ok. 85% rodzin mieszkających na terenie parafii.  Wszystkim parafianom składamy podziękowanie za okazywaną serdeczność. Dziękujemy zwłaszcza tym, którzy wyczekiwali  kapłana, odprowadzali do sąsiadów czy też zatroszczyli się o dowiezienie lub odwiezienie. Szczególne uznanie dla tych, którzy na dzień kolędy wzięli nawet dzień wolny od pracy.  Wszystko to bardzo doceniamy. Jest to świadectwo wierności tradycji i waszej wiary w potrzebę przyjęcia błogosławieństwa dla rodziny. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, za cenne uwagi, dziękujemy za troskę o kościół i sprawy parafii. Często pojawiały się pytania dotyczące powiększenia cmentarza. Myślę, że wszyscy dostrzegają ten problem, jak niewiele zostało miejsca dla nowych pochówków. W czasie wizyty duszpasterskiej wiele osób dzieliło się troskami i problemami przeżywanymi w rodzinie, ale też i radościami jakich doświadczali. Wielu wiernych podczas spotkań z kapłanem wyrażało wdzięczność duszpasterzom za ich posługę w parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane z racji kolędy. Po przekazaniu 20% do Kurii i dla seminarium oraz  premii dla księży pozostała kwota przeznaczona będzie na dalsze prace przy Domu Parafialnym. Niech Bóg wynagrodzi hojność darczyńcom.
  3. Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Pierwsze spotkanie w niedzielę 23 lutego po Mszy wieczornej.
  4. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego. Ulotki na stoisku.
  5. Z prasy katolickiej do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.