15 sty

16. 01. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  16. 01. 2022 r.
II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w naszym kościele gościmy Siostry ze Zgromadzenia, któremu,  tak samo jak naszej parafii, patronuje Święta Rodzina. Opowiedzą nam o swoim zgromadzeniu i cudzie eucharystycznym w Bordeaux – miejscowości w której powstało zgromadzenie.
  2. Od wtorku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. W piątek święto Św. Agnieszki.
  4. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszamy w przyszłą niedzielę 23 styczna na Mszę św. o godz. 16.00.
  5. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na 8-dniową pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 30. kwietnia – 07. maja 2022 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, w gablocie ogłoszeń i kancelarii. Zapisy do końca stycznia.
  6. Od 15 grudnia może być zajęte w świątyni 30% miejsc. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  7. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę” oraz ” Gościa Niedzielnego” w którym jest płyta z kolejnym fragmentem Biblii audio. Od tego numeru tygodniki są w cenie 8 zł. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.
  8. W ramach wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na Msze św. wieczorne o godz. 18.00 sprawowane w ich intencji. Jest możliwość zaproszenia kapłana na indywidualne odwiedziny w rodzinie po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Janinę Roszczyk i + Mieczysława Kotasiaka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…