14 lis

14. 11. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  14. 11. 2021 r.
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne. Następne katechezy
    w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00 w kościele. Świadectwo doświadczenia umocnienia wiary po wysłuchaniu takich katechez wygłoszą uczestnicy Drogi Neokatechumenatu.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na inwestycje parafialne.
  3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie.
  4. W tym tygodniu przypadają następujące święta:
    w środę – wspomnienie św. Elżbiety
    w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
    w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
  5. W przyszłą niedzielę 21 listopada zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. na Mszę św. o godz. 16.00
  6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Mariannę Brysiak, + Halinę Filutowską i + Stanisława Pałubę. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…