14 cze

14. 06. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14. 06. 2020 r.
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji Bożego Ciała i pomagali w jej przeprowadzeniu.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na  tacę na inwestycje parafialne. Ostatnio nabyliśmy kostkę brukową do położenia przy Domu Parafialnym. W przyszłą niedzielę taca na remonty i budowę kościołów w diecezji.
  3. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dziś na godz. 16.00.
  4. Zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesję zakończenia Oktawy Bożego Ciała w czwartek 18 czerwca
    o godz. 1730. Zachęcam do udziału ministrantów, bielanki, asystę procesyjną i wszystkich wiernych. Po procesji poświęcenie wianków i Msza św.
  5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    Msze św. o godz. 700, 900, 1800. Ze względu na uroczystość nie ma postu.
  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  9. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny,
    dla dzieci Tęcza i Mały Gość Niedzielny z dodatkiem wakacyjnym.
    Polecamy program dla dzieci „Mocni w Duchu dzieciom” dostępny na Youtube.
  10. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  11. W piątek zmarła moja mama Henryka. Pogrzeb odbędzie się
    w rodzinnej parafii w Żychlinie we wtorek 16 czerwca o godz. 13.00. Jest zamówiony autokar na wyjazd na pogrzeb. Będzie podstawiony na parkingu przy kościele od godz. 10.00. Wyjazd o godz. 10.20. Osoby, które zamierzają pojechać na pogrzeb autokarem proszone są o wcześniejsze zgłoszenie, abyśmy wiedzieli ile miejsc przygotować. Zgłoszenia dziś do zakrystii po Mszy św.
    Proszę o modlitwę w intencji mojej mamy.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Parola
    i Mieczysława Zegę. Moją mamę oraz tych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…