12 paź

13. 10. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13. 10. 2019 r.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na  tacę na inwestycje parafialne
  2. W związku z przypadającym XIX Dniem Papieskim, w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbierane będą dziś ofiary do puszek na stypendia dla potrzebującej wsparcia zdolnej młodzieży z całej Polski, aby mogli rozwijać swoje talenty.
  3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii oraz dla ich rodziców dziś na Mszy św. o godz. 16.00
  4. Przypominamy, że rozpoczął się nowy cykl konferencji przedmałżeńskich Spotkania w niedzielę po Mszy św. wieczornej.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie  godz. 17.30.
  6. Od dziś przyjmujemy zapisy na wypominki.
  7. W poniedziałek Msza św. z modlitwą wypominkową o godz. 18.00.
  8. Z racji przypadającego w poniedziałek Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne życzenia wiele satysfakcji z podejmowanych wysiłków oraz jak najlepszych osiągnięć w pracy z dziećmi i młodzieżą.
  9. W piątek Święto Świętego Łukasza. Modlić się będziemy w intencji pracowników Służby Zdrowia z racji święta ich patrona.
  10. W ubiegłą niedzielę odbyła się w Łowiczu promocja nowych lektorów. Z naszej parafii lektorami zostali:
    Dawid Dmowski, Oliwier Kowalczyk, Kacper Mirecki, Mateusz Pietraszek, Robert Szkop, Paweł Szymański, Wiktor Turos, Nikodem Wiśniewski. Życzymy nowym lektorom wielu łask Bożych w wypełnianiu tak ważnej posługi.
  11. Z racji Jubileuszu 50-lecia Kursu Lektorskiego w Archidiecezji Warszawskiej (do której kiedyś należała nasza parafia) organizowane jest spotkanie jubileuszowe lektorów w Świątyni Opatrzności Bożej w sobotę 19 października. Rozpoczęcie
    o godz. 10.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich promowanych przez te lata lektorów do udziału w dziękczynieniu Panu Bogu za to Wielkie Dzieło posługi Słowu Bożemu.
  12. Trwa zbiórka makulatury, z której dochód przeznaczony jest na misje.
  13. W dniach 27 – 28 października przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację kanoniczną, jaka przeprowadzana jest w każdej parafii co pięć lat. Gościć będziemy ks. biskupa Wojciecha Osiala. Zapraszamy poszczególne wspólnoty parafialne do przedstawienia sprawozdań z działalności, a całą wspólnotę parafialną do wspólnej modlitwy. Program podamy w przyszłą niedzielę.
  14. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny (a w nim artykuł o uroczystości patriotycznej w Budach Zosinych a także  artykuł o podatkach jakie płacą duchowni), dla dzieci jest Tęcza i Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny,album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu i książeczkę „Wszystko o Dekalogu” oraz modlitewniki. Można już nabywać znicze Caritas.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Honoratę Halinę Baranowską, +Stanisławę Ceglińską, +Leokadię Filipek. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.