12 wrz

13. 09. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13. 09. 2020 r.
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”.
 2. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne.
 3.  W przyszłą niedzielę taca na Grób Pański w Jerozolimie.
  Tradycyjnie ofiary te składane są w Wielki Piątek. W tym roku, ze względu na to, że obrzędy Wielkiego Tygodnia były bez udziału wiernych, decyzją papieża zbiórka przeniesiona została w okolicę Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. W poniedziałek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00
 5.  Msza św. z modlitwą za zmarłych wspominanych w wypominkach
  w  poniedziałek o godz. 18.00.
 6. Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej we wtorek.
 7. W piątek Święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
 8. Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dla klas piątych planowana jest na niedzielę 4 października o godz. 10.30. Prosimy rodziców o zgłaszanie do katechetki deklaracje uczestnictwa dziecka w tej uroczystości.
 9. Parafia Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św., które rozpoczną się w niedzielę 20 września po Mszy o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 10. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
  W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 11. Proszono nas o ogłoszenie:
 12. Od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest  Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Ankietę można wypełnić: samodzielnie na stronie internetowej  spisrolny.gov.pl  albo telefonicznie (pod numerem 22 279 9999) lub korzystając z punktu spisowego w Urzędzie Gminy. Wszystkie informacje przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.
 13. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela, oraz kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Jest też dla dzieci: Mały Gość Niedzielny oraz Tęcza.
 14. Dzieci mogą odbierać naklejki na pamiątkę udziału we Mszy św.
 15. Zapowiedzi przedmałżeńskie wywieszone są w gablocie ogłoszeń.