12 mar

13. 03. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  13. 03. 2022 r.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace na inwestycje parafialne. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjonarzom Ad Gentes. W przyszłą niedzielę taca na remonty i budowę kościołów w diecezji.
  2. Fundacja „Paczuszka dla Maluszka” oraz Siostry prowadzące Dom Samotnej Matki w Łodzi przysłali podziękowania dla parafii i Wspólnoty Domowego Kościoła za złożone dary.
  3. W sobotę 19 marca Uroczystość Św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00,  18.00
  4. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 w dni powszednie.
  5. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
     Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Od przyszłej niedzieli 20 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Przeprowadzi je O. Dionizy Mróz – Salezjanin.  W niedzielę nauki na wszystkich Mszach św. od poniedziałku do środy nauki dla dorosłych  w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 19.00. Nauki dla uczniów  od poniedziałku do środy:
     kl. VII i VIII godz. 10.30, kl. IV, V, VI – godz. 12.00, Kl. I, II, III godz. 17.30. Program wywieszony w gablocie ogłoszeniowej.
  7. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” oraz ”Gościa Niedzielnego”. Dostępny jest również dodatkowy numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony w całości osobie
    św. Ojca Pio. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”. Polecamy też gratisowy miesięcznik „ Wiara i życie”
  9. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji. Podobną prośbę kieruje Caritas Polska.  Więcej informacji na plakacie w gablocie i ulotkach wyłożonych w świątyni.
  10. W okresie między 12 marca a 30 kwietnia bieżącego roku na terenie naszej parafii prowadzone będą badania ankietowe Planu Zrównoważonej Mobilności. Plan ten jest tworzony, aby poznać najlepsze kierunki dalszego rozwoju i poprawy transportu oraz przemieszczania się w naszej gminie. Badania te będą przeprowadzali ankieterzy firmy PBS Sp. z o.o. W naszej gminie ankieterzy zgłoszą się do 100 losowo wybranych gospodarstw domowych. Każdy ankieter będzie miał imienny identyfikator, a także list polecający. Zachęcamy do wpuszczenia ankietera i wzięcia udziału w badaniu, ponieważ jego wyniki pozwolą na podjęcie działań mających na celu poprawę jakości życia w naszej najbliższej okolicy.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp.  + Wacławę Olasek.
    Polecamy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek