12 maj

12. 05. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  12. 05. 2024 r.
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA

 1. Obecność Księdza Biskupa Wojciecha Osiala, który jest  Administratorem Apostolskim Diecezji Łowickiej, nadaje uroczystościom, które obchodzimy szczególnej rangi. Wspominamy 50. rocznicę konsekracji naszego kościoła, wspominamy patrona kościoła Św. Stanisława a także uczcić chcemy konsekratora kościoła Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w jego relikwiach. Powitaliśmy rano Ks. Biskupa na granicy naszej parafii a później w kościele na Mszy o godz. 8.30. Msza św. o godz. 10.30 jest spotkaniem Księdza Biskupa z dziećmi naszej parafii.  Mszę Św. o godz. 12.00, której przewodniczył będzie Biskup Wojciech, rozpoczniemy uroczystym wprowadzeniem relikwii błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość zakończy poświęcenie Domu Parafialnego.
 2. Jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tace przeznaczone są na inwestycje parafialne.
 3. , Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 4. Święto Św. Macieja Apostoła we wtorek a Św. Andrzeja Boboli w czwartek.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św.
 6. Również w przyszłą niedzielę dzieci z klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Komunię Św. Pierwsza grupa w czasie Mszy św. o godz. 10.00 (pół godziny wcześniej) druga grupa o godz. 12.00. Ponieważ na tych Mszach będzie dużo gości prosimy parafian o korzystanie z Mszy o godz. 8.30 lub 18.00.Spowiedź dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.00.
 7. Wspólnota Efraim zaprasza do wyjazdu na Czuwanie Odnowy w Duchu Św. w Częstochowie w dniu 18 maja 2024 r. (sobota). Zapisy dziś po każdej Mszy św. przy stoisku z gazetami. Koszt ok. 70 zł od osoby. Prosimy o wpłatę przy zapisie.
 8. Spotkanie przed pielgrzymką do Grecji odbędzie się 20 maja o godz. 18.30 w domu parafialnym.
 9. XII Gminna Olimpiada Niepełnosprawnych Sportowców pod hasłem „Pokonaj Siebie” odbędzie się w sobotę 18 maja w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Jaktorowie. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
 10. Parafia organizuje Festyn parafialny, który odbędzie się 26 maja br. Będzie wiele atrakcji. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 11. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.