11 lut

11. 02. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA   11. 02. 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną na prace budowlane w domu parafialnym.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
  3. Dziś Światowy Dzień Chorego. Osoby chore i w podeszłym wieku zapraszamy na Sumę  o godz. 1200 , po której w czasie nabożeństwa w intencji chorych udzielony zostanie Sakrament Namaszczenia Chorych.
  4. Msza św. w intencji zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu w modlitwie wypominkowej w poniedziałek o godz. 1800.
  5. Trwają w naszym kościele katechezy ewangelizacyjne. Zapraszamy na spotkania
    w poniedziałki i środy o godz. 1900.
  6. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły(nie tylko powstrzymania się od pokarmów mięsnych ale także ograniczenie ilości spożywanych pokarmów). Msze Św. o godz.: 700, 900 oraz
    o 1800 . Na każdej Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę przed Mszą
    o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej.
  7. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 1600.
  9. Nowy cykl konferencji przygotowujących do małżeństwa rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 18 lutego o godz. 1900 w sali katechetycznej.
  10. Chór parafialny rozpoczyna przygotowanie do Świąt Wielkanocy. Pierwsza próba odbędzie się dziś o godz. 1900 w sali parafialnej. Zapraszamy dotychczas śpiewających jak i nowe osoby, które lubią śpiewać albo grają na instrumentach muzycznych. Zapraszamy młodzież, studentów oraz całe rodziny do zaangażowania w tę piękną posługę dla parafii.
  11. Z prośbą o przekazanie 1% podatku zwraca się też Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej. Ulotki są przy wyjściu z kościoła.
  12. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym w kościele świętych
    Cyryla i Metodego w Żyrardowie rozpoczynają się w przyszłą niedzielę o godz. 1915. Informacja w gablocie ogłoszeń.
  13. Z prasy katolickiej do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  14. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. (…)
  15. W wyniku poparzeń jakie poniosła w pożarze Pani Organistka Jolanta Czarnecka w dniu wczorajszym zmarła w specjalistycznym szpitalu w Łęcznej. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i wspieramy modlitwą. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony, przewidywany jest na sobotę. Bóg zapłać z ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę oraz za akcję pomocy przeprowadzoną przez społeczność szkoły.
  16. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Orzechowskiego, śp. Stanisławę Sierocińską, śp. Włodzimierza Zielińskiego. Módlmy się też o wieczne zbawienie dla
    śp. Jolanty Czarneckiej. Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie