11 paź

10. 10. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  10. 10. 2021 r.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na inwestycje parafialne.
  2. Na prośbę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dziś po Mszy Św. przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla uczniów potrzebujących materialnego wsparcia.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Na mszę Św. z modlitwą wypominkową za zmarłych zapraszamy
    w poniedziałek o godz. 18.00.
  5.  W tym tygodniu przypadają święta:

w środę – bł. Honorata Koźmińskiego – patrona naszej diecezji,

w czwartek – święto konsekracji kościoła katedralnego w Łowiczu

w piątek – św. Teresy z Avili

w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej, 43 rocznica wyboru Jana Pawła II

6. W czwartek 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Z racji „Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Życzymy przede wszystkim zdrowia.

7. Intencje Mszy na przyszły rok można zgłaszać od dziś z zakrystii. Zgłoszenia na wypominki przyjmować będziemy od przyszłej niedzieli.

8. Przypominamy o Marszu Życia i Rodziny w Grodzisku Mazowieckim, który odbędzie się dziś o godz. 12.30 z kościoła MBNP na ul. Piaskowej na Stawy Walczewskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.

9. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.

10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki z Prymasem oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok. Można już nabywać znicze Caritas.

11. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św.