10 wrz

10. 09. 2017

OGŁOSZENIA     XXII   NIEDZIELA ZWYKŁA   10. 09. 2017 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na diecezjalne środki przekazu społecznego.
  2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 1030 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających nauczanie.
  3. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 1800.
  4. Tradycyjne nabożeństwa: nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 1800,
    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
  5. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 700 i 1800.
  6. W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Msze św. o godz. 700 i 1800.
  7. Kontynuując budowę Domu Parafialnego wykonywane są prace, które są mało widoczne na zewnątrz. Dlatego będę informował o przebiegu prac w ogłoszeniach:
    –Przeprowadzone zostały formalności przyłącza elektrycznego i gazowego oraz prace związane z tymi przyłączami

–Wykonane zostały instalacje elektryczne w budynku.

–Zostały położone tynki wewnątrz budynku.

–Wkrótce rozpoczną się prace hydrauliczne. Wykonawca tych prac Pan Michał       Jurczak, nasz parafianin, zadeklarował wykonanie niektórych prac nieodpłatnie.
Bóg   zapłać wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii.

1. Jednym ze sposobów udzielenia pomocy misjonarzom jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Taka zbiórka będzie zorganizowana w naszej parafii 15 września. Sprzęt można będzie składać na parkingu przy plebanii od rana do godz. 1100. Dochód przeznaczony jest na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Informacja na ulotkach i plakacie w gablocie ogłoszeń.
  2. Biskup Łowicki zaprasza na XIII Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach. 23 września 2017 r.
  3. Po nawałnicach, jakie nawiedziły Polskę z pomocą poszkodowanym przychodzi CARITAS. Aby wesprzeć te działania można wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 lub dokonać wpłaty na konto Caritas podane na tablicy ogłoszeń.
  4. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny,. A dla dzieci: Mały Gość Niedzielny (z audiobukiem książki Quo wadis). Na stoisku są też do nabycia różne książki i ścienny kalendarz diecezjalny na 2018 rok.
  5. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Agatę Wlazło. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…