07 lis

08. 11. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08. 11. 2020 r.
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace na inwestycje parafialne.
    W przyszłą niedzielę taca na remonty i budowę kościołów w diecezji.
  2. W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb Biskupa Józefa Zawitkowskiego. W intencji zmarłego Biskupa modlić się będziemy dziś w czasie Mszy św. o godz. 12.00 a także 11 listopada o godz. 7.00.
  3. Według nowych rozporządzeń w kościele może uczestniczyć w liturgii ok. 40 osób. Dalej będziemy w niedzielę i w uroczystości sprawować Mszę o godz. 7.00.
  4. Msza św. o godz. 12.00 z naszego kościoła transmitowana jest na: Facebooku  i You Tube  .
  5. W środę 11 listopada Uroczystość Św. Wiktorii – głównej patronki diecezji. W tym dniu przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości – święto narodowe. Msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 10.30, 12.00, 18.00.  Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00.
  6. Trwają katechezy ewangelizacyjne w naszej parafii. W tym tygodniu zapraszamy na katechezy w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00.
  7. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  8. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny.  Polecamy kalendarze diecezjalne na 2021 rok oraz znicze Caritas. Dla dzieci są: Mały Gość Niedzielny oraz Tęcza.
  9. Ks. Proboszcz pozdrawia wszystkich parafian i dziękuje za modlitwę. Przechodzi chorobę łagodnie. Jest pod opieką lekarza, który  zalecił mu jeszcze dalszą kurację domową.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Jana Wojciechowskiego. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu także Biskupa Józefa Zawitkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.