08 kwi

08. 04. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     II NIEDZIELA WIELKANOCNA     08. 04. 2018 r NIEDZIELAMIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

1. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przez cały tydzień będziemy modlić się w czasie Mszy św. o to, by Miłosierny Bóg uzdolnił nas do pełnienia czynów miłosierdzia. Dziś po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Caritas Diecezjalną. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Z inicjatywy Kościoła Domowego dziś przy wyjściu z kościoła rozdawane będą zakładki z fragmentami „Dzienniczka” Świętej Siostry Faustyny i zachętą do praktykowania miłosierdzia.
  2. W tym dniu patronalnym Caritas składam serdeczne podziękowania paniom zaangażowanym w Parafialnym Zespole Caritas za okazywane miłosierdzie tym, którzy potrzebują pomocy. Punkt Caritas czynny jest w środy od godz. 1500 – 1600.
  3. Jeszcze tylko dziś możemy zatrzymać się i pomodlić przy wizerunku zmartwychwstałego Chrystusa pozostawionym na Całunie Turyńskim w naszej dekoracji „Grobu Pańskiego”.
  4. W poniedziałek 9 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona
    z dnia 25 marca, który przypadł w Niedzielę Palmową. Msze św. o godz. 700 i 1800.
    Jest to drugi poniedziałek miesiąca, zatem Msza św. wieczorna będzie odprawiona w intencjach wymienianych w wypominkach.
  5. Zapraszamy zuchów, harcerzy, instruktorów i wszystkich przyjaciół harcerstwa na Mszę św. w intencji Hufca Jaktorów w niedzielę 15 kwietnia o godz. 1030.
  6. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
    Na stoisku możemy też nabywać książki: o Całunie Turyńskim oraz z kazaniami Biskupa Józefa Zawitkowskiego (między innymi z kazaniem wygłoszonym w Jaktorowie przy poświęceniu wiaduktu).
  7. Niedziela Miłosierdzia jest dla naszej parafii dniem szczególnym również z tego powodu, że od dziś rozpoczyna w naszej parafii posługę organisty Pani Emilia Głowacka. Witamy serdecznie i cieszymy się, że do naszych liturgii powróci oprawa muzyczna i śpiew. Życzymy Pani Emilii wielu Łask Bożych w tej ważnej posłudze.
  • W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
    + Mieczysław Ostrowski i + Helena Maruszak. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.