07 maj

07. 05. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  07. 05. 2023 r.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BP.

1. Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – patrona naszego kościoła przypada 8 maja, ale w naszej parafii obchodzimy już w dniu dzisiejszym. Zapraszamy na uroczystą sumę na godz. 12.00, po której będzie procesja. Gościmy dziś ks. prof. Mieczysława Nowaka z Grodziska Mazowieckiego. Można będzie nabyć książki autorstwa księdza Mieczysława. Dziękujemy za poprowadzenie Adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę.  Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i dalszą Adorację, którą zakończy nabożeństwo majowe.
  2. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Na najbliższe spotkania w poniedziałek i czwartek chcą zaprosić nas katechiści prowadzący katechezy.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Proszono nas o wsparcie rehabilitacji Franciszka Romanowicza – dziecka z ciężką chorobą neurogeniczną. Zbiórka do puszek przed kościołem dziś po Mszach św.
  5. OSP Jaktorów organizuje zbiórkę złomu w dniach 12 – 13 maja, który można dostarczyć na teren OSP. Jest też możliwy odbiór złomu ze wskazanego miejsca po wykonaniu telefonu lub SMS na numery podane w ogłoszeniu w gablocie. (512 284 739 lub 881 914 937) Uzyskane środki przeznaczone będą na sprzęt i umundurowanie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
  6. Różne ozdoby ustawiamy w naszych przydomowych ogródkach, ale jeśli chcemy, by przypominały „rajski ogród” to powinny tam się znaleźć anioły. Propozycję takich aniołów do ogrodu przedstawiamy dziś przy kościele. Można je będzie nabywać w przyszłą niedzielę, a dochód z nich będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu naszych parafian na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
  7. Wspólnota Efraim zaprasza do wyjazdu na Jubileuszowe 40 Czuwanie Odnowy w Duchu św. w Częstochowie w sobotę 20 maja 2023. Zapisy dziś po każdej Mszy św. przy stoisku z gazetami. Koszt 65 zł od osoby, prosimy o wpłatę przy zapisie. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
  9. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Zofię Łękarską. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..