05 lis

06. 11. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  06. 11. 2022 r.
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary na budowę i remonty kościołów w diecezji.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania.
  3. Spotkanie Misyjnego Koła Różańcowego w dziś po Mszy św. o godz. 8.30
    w sali na plebanii.
  4. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych, która zostanie poprowadzona na cmentarzu w dziś od godz. 15.00.
  5. W dniu jutrzejszym modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 18.00 w intencji naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.
  6. Modlitwa wstawiennicza w najbliższy wtorek po Mszy wieczornej.
  7. Uroczystość Świętej Wiktorii, Patronki naszej diecezji w piątek
    11 listopada. W Łowiczu uroczysta procesja z relikwiami Św. Wiktorii. W tym dniu przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości – święto narodowe. Msze św. tak jak w niedzielę. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 a więc pół godziny wcześniej, ze względu na przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej z racji Święta Niepodległości patriotyczny montaż słowno-muzyczny, który będzie po tej Mszy św. Ze względu na uroczystość jest dyspensa od powstrzymania się od pokarmów mięsnych.
  8. Po rezygnacji z funkcji zakrystiana-kościelnego przez Pana Grzegorza, funkcję tę wypełniał społecznie Pan Józef Brodowicz. Dziękuje bardzo Panu Józefowi za okazaną pomoc. Obecnie witamy Pana Jerzego Bagińskiego, który podjął funkcje zakrystiana na okres próbny, na razie jako posługę wiernych parafii. Myślę, że spodoba mu się ta praca i podejmie ją na dłużej.
  9. Spotkanie informacyjne mieszkańców gminy z przedstawicielami Spółki CPK odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17.30 w budynku OSP Międzyborów. Na spotkaniu omówione będą przebiegi planowanych korytarzy kolejowych i stref buforowych przebiegających przez naszą gminę.
  10. Proboszcz Parafii w Radziejowicach, informuje, że ma jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 17 – 24 XI 2022 r.. Koszt 4250 zł.
    Zgłoszenia i informacje pod nr. tel. 602 731 912.
  11. Z prasy katolickiej polecamy:,Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę” oraz dla dzieci „ Małego Gościa Niedzielnego”. Są też do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 r.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: +Grażynę Szmel i +Hannę Chrapicką. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.