12 mar

06. 03. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  06. 03. 2022 r.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. .Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania.
  2. ( o 8.30) Spotkanie Misyjnego KŻR dziś po Mszy św. o godz. 8.30.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone w środę popielcową na pomoc dla Ukrainy organizowaną przez Caritas. Złożono ponad 8 tys. zł. Jeśli ktoś nie miał możliwości złożenia ofiary w środę, to można również i dziś złożyć ofiarę do puszek.
    W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek Ad Gentes na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom. Taca w przyszłą niedzielę na inwestycje parafialne.
  4. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 w dni powszednie. Rozpoczęcie od jutra.
  5. Msza św. z modlitwą wypominkową w dniu jutrzejszym o godz. 18.00.
  6. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
     Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 20 – 23 marca.
  8. Parafia św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie zaprasza na Rekolekcje „ Po stracie Bliskiej Osoby”. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  9. Spotkanie modlitewno-integracyjne Grupy czerwono-pomarańczowej Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę odbędzie się 11 marca 2022 r od godz. 17.15 w kościele MB Pocieszenia w Żyrardowie.
  10. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  11. Z prasy katolickiej polecamy: ”Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzielę” w której jest wywiad z Bp. Witalijem Krywickim z Ukrainy, który był dwa lata temu w naszej parafii i udzielił młodzieży bierzmowania. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny.
  12. We wtorek Międzynarodowy Dzień Kobiet. Przy składaniu życzeń kobietom możemy podarować książkę ”Ujrzałem blask Boga Kwieciste wyznanie wiary”. Książka dostępna na stoisku.
  13. Redakcja „Gościa łowickiego” oraz wspólnota Dzieła Dzielnych Kobiet organizuje Diecezjalny Dzień Kobiet, który odbędzie się 12 marca w parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach pod hasłem: „(U)ważne i bliskie”. Rozpocznie się o godzinie 9.30 Eucharystią pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby.
  14. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
    1% podatku na rzecz Fundacji. Podobną prośbę kieruje Caritas Polska.
     Więcej informacji na plakacie w gablocie i ulotkach wyłożonych w świątyni.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp.  + Bogdana Sokołowskiego.
    Polecamy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek