10 lut

06. 02. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  06. 02. 2022 r.
V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. (g. 8.30) Misyjne Koło Żywego Różańca zaprasza na spotkanie po tej Mszy św.
  2. W cyklu modlitw o powołania kapłańskie w naszej diecezji, dla naszej parafii przypadły dni: 13 lutego i 7 sierpnia. W związku z tym adoracja i modlitwy o powołania  odbędą się nie w dniu dzisiejszym a w przyszłą niedzielę.
  3. Msza św. z modlitwą wypominkową  w poniedziałek 7 lutego o godz. 18.00.
  4. W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.
  5. Rozpoczynamy konferencje przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie dziś
    o godz. 19.00.
  6. Od 15 grudnia może być zajęte w świątyni 30% miejsc. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  7. Z prasy katolickiej polecamy: ”Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzielę”, w której jest artykuł o naszym parafianinie  O. Marcinie Borządku. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.
  8. Stowarzyszenie „ Nieść Ulgę w Cierpieniu” imieniem Ojca Pio i Matki Teresy dziękując dotychczasowym darczyńcom zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku za 2021 rok. na dalszą działalność służącą chorym  onkologicznie. Priorytetowym zadaniem Stowarzyszenia jest obecnie budowa Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie, którego koszt budowy wynosi ok. 25 mln zł. Dotychczas zgromadzono środki na 10% inwestycji. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki z informacjami na ten temat.
  9. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji. Więcej informacji na plakacie i ulotkach wyłożonych w świątyni.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Andrzeja Peryta,+ Danutę Bonarek,
    + Grzegorza Mrówczyńskiego, + Dominikę Łękarską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…