04 lut

05. 02. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05. 02. 2023 r.
V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwy o powołania.
  2. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00
  3. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy wieczornej.
  4. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w sobotę 11 lutego. Światowy Dzień Chorego.
  5. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania w niedzielę 12 lutego 2023 w czasie Mszy św. o godz. 16.00
  6. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”,Niedzielę”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
  7. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Trwały one od
    28 grudnia 2022 do 4 lutego 2023 roku. Przyjęło nas ok. 87% rodzin mieszkających na terenie parafii.  Wszystkim parafianom składamy podziękowanie za okazywaną serdeczność.
    W wielu domach słyszeliśmy, że dobrze iż wróciliśmy po dwu latach do tradycyjnej formy kolędy. Wiele rodzin pragnęło błogosławieństwa domu i rodziny. Dziękujemy zwłaszcza tym, którzy wyczekiwali  kapłana, odprowadzali do sąsiadów. Szczególne uznanie dla tych, którzy na dzień kolędy wzięli nawet dzień wolny od pracy. Wszystko to bardzo doceniamy. Jest to świadectwo wierności tradycji i waszej wiary w potrzebę przyjęcia błogosławieństwa dla rodziny. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, za cenne uwagi, dziękujemy za troskę o kościół i sprawy parafii. W czasie wizyty duszpasterskiej wiele osób dzieliło się niepokojami związanymi z budową CPK, oraz troskami i problemami przeżywanymi w rodzinie, ale też i radościami jakich doświadczali. W czasie rozmów często podejmowano sprawę powiększenia cmentarza. Wielu wiernych podczas spotkań z kapłanem wyrażało wdzięczność duszpasterzom za ich posługę w parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane z racji kolędy. Po przekazaniu 20% do Kurii i dla seminarium oraz  premii dla księży pozostała kwota przeznaczona będzie na dalsze prace związane z funkcjonowaniem parafii. Niech Bóg wynagrodzi hojność darczyńcom.
  8.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Jędrzejewskiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.