03 gru

04. 12. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  04. 12. 2022 r.
II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za  zbiórkę do puszek na chorego na SMA Wiktorka w ubiegłą niedzielę.
  2. (8.30)Misyjne Koło Żywego Różańca zaprasza dziś na spotkanie po Mszy św. o godz. 8.30.
  3. Dziś o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.
  4. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
  5. W tym czasie adwentowego oczekiwania Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na poranną modlitwę brewiarzową w dni powszednie o godzinie 5.30. Druga Wspólnota wznowiła odwiedzanie rodzin naszej parafii w czwartki, głosząc Dobrą Nowinę o zbawieniu w Chrystusie.
  6. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
  7. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  8. We wtorek wspomnienie Św. Mikołaja Biskupa,
     w środę wspomnienie św. Ambrożego Biskupa.
  9. W czwartek 8 grudnia UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze św. o godz. 645,  1200 i 1800. Msza św. o godz. 1200 będzie sprawowana w tzw. „Godzinę Łaski”. Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech przekazała obietnice zyskania szczególnych łask tym, którzy o tej godzinie modlić się będą w kościele.
  10. Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP jest okazją do modlitwy w intencji dzieci poczętych. Są osoby w naszej parafii, które podjęły taką modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jeśli ktoś chciałby podjąć takie zobowiązanie to na stoisku z gazetami są broszurki, w których są szczegółowe informacje o formach  tej Adopcji.
  11. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę 11 grudnia o godz. 16.00.
  12. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne. Szukając oszczędności w użytkowaniu budynków parafialnych, na budynku Parafialnego Domu Wspólnot i na plebanii zostały zamontowane panele fotowoltaiczne w ramach Gminnego Projektu „Odnawialne Źródła Energii”. Będą też instalowane pompy ciepła.  Mimo dofinansowania musimy uzbierać na wkład własny projektu. Zamontowana została nowa tablica ogłoszeń parafialnych.
  13. Jak co roku Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
  14. Osoby, które posiadają duże choinki do wycięcia i mogą je przeznaczyć do dekoracji kościoła na święta proszone są o kontakt z księżmi.
  15. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku.
  16. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego” , „Niedzielę” oraz dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Są też do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 r.
  17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.+ Dyonizego Gaj i +Marka Markowskiego. Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.