02 gru

03. 12. 2016

OGŁOSZENIA     I   NIEDZIELA ADWENTU   03. 12. 2017 r.

1. Witamy serdecznie w naszej parafii Księdza Prałata Tadeusza Szczękulskiego – nowego Rezydenta. Ks. Tadeusz jest kapłanem diecezji łowickiej, chociaż święcenia przyjął w 1972 r. w Warszawie z rąk Księdza Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego
    i przez kilkanaście lat pracował w archidiecezji warszawskiej.  Przed 12 laty pełnił funkcję proboszcza i dziekana w Piątku, był spowiednikiem w łowickim seminarium, dyrektorem Apostolskiej Unii Kleru.  Niestety ze względu na stan zdrowia zrezygnował z czynnej pracy aby podjąć leczenie w Warszawie, pełniąc jednocześnie funkcję rezydenta w parafiach warszawskich. Jak sam mówi: Jaktorów jest mu znany od 40 lat, z czasów kiedy pracował w Milanówku i tu przyjeżdżał pomagać
    w spowiedzi. Życzymy Księdzu Prałatowi, żeby dobrze się czuł w naszej parafii, tak jak w rodzinie, bo patronuje tej parafii Św. Rodzina. Aby doznał wielu przejawów życzliwości od wiernych, nade wszystko życzymy dobrego zdrowia.
  2. Rozpoczynamy okres Adwentu. Dziś Pierwsza Niedziela, po Sumie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Dzieci z lampionami zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek.
  3. Dziś po mszach poświęcenie opłatków wigilijnych, które możemy nabywać na stoisku.  Możemy też nabywać świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. To akcja „Caritas”     wspomagająca dzieci potrzebujące pomocy. Za świece większe składamy ofiarę 15 zł.,  za mniejsze od 5 zł.
  1. Na Mszę Św. z modlitwą wypominkową zapraszamy w najbliższy poniedziałek
    4 grudnia na godz. 1800, wyjątkowo w pierwszy poniedziałek, ze względu na to, że w następny  poniedziałek będą w parafii rekolekcje.
  2. Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczną się w naszym kościele
    w przyszłą niedzielę 10 grudnia a zakończą we wtorek 12 grudnia. Poprowadzi je
    Zygmunt Tokarz, Saletyn. W niedzielę nauki na wszystkich mszach,
    w poniedziałek i wtorek nauki dla dorosłych na Roratach o godz. 645, a także
    o godz. 900, i 1900. Dla dzieci o godz. 1600, dla młodzieży i gimnazjum o 1730.
    Program w gablocie ogłoszeń.
  3. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:45(Roraty), 900, 18:00 a także o godz. 12:00 w „Godzinie Łaski”.
    Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: ”Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Zapraszamy zatem na to nabożeństwo.
  4. Jak co roku, Parafialny Zespół CARITAS będzie prowadził zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza pod krzyżem. Można do tego wykorzystać „Torby Miłosierdzia”.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  6. .Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Jest też okolicznościowe czasopismo CHIT, gdzie możemy znaleźć wiele informacji
    o nowym roku liturgicznym, w którym przewodzi nam hasło „Jesteśmy napełnieni Duchem Św.”
  7. W minionym tygodniu w obrzędach pogrzebu pożegnaliśmy: +Mariannę Szymczyk, +Jadwigę Perkowską . Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..