02 paź

03. 10. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  03. 10. 2021 r.
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie.
  2. Spotkanie Misyjnego Koła Żywego Różańca dziś po Mszy o godz. 8. 30.
  3. Dzieci klas piątych obchodzą Rocznicę Pierwszej Komunii dziś w czasie Mszy św. godz. 12.00.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
  5. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  6. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Franciszka, we wtorek – św. Faustyny, w czwartek – NMP Różańcowej oraz pierwszy czwartek miesiąca.
  7. W sobotę 9 października wyjeżdża z naszej parafii pielgrzymka „Śladami
    Św. Siostry Faustyny”.
  8. Ofiary składane na tace w przyszłą niedzielę przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  9. W Liście Episkopatu do wiernych przed „ Dniem Papieskim” czytamy:
     Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski.
    W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech udzielone w ten sposób wsparcie, nawet w obliczu osobistych trudności i niedostatków, będzie wyrazem naszej solidarności i wyobraźni miłosierdzia.
  10. Intencje Mszy na przyszły rok będzie można zgłaszać od niedzieli
    10 października
  11. Premierowe pokazy  filmu FATIMA, odbędą się w grodziskim kinie  w dniach 1 – 7 października. Harmonogram zaplanowanych seansów gablocie ogłoszeń.
  12. Grodziski Marsz Życia i Rodziny odbędzie się 10 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.30 w kościele MBNP na ul. Piaskowej, po Mszy przemarsz na Stawy Walczewskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.
  13. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki
    z Prymasem oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
  15. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Kazimierza Szymańskiego, + Danutę Brandt. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…