02 kwi

03. 04. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  03. 04. 2022 r.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie dziś  na zakończenie Mszy św.
  2. Zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego dziś po Mszy św.
  3. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 18.00.
  4. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy św.  godz. 18.00.
  5. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 w dni powszednie.
  6. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek w kościele o godz. 1715 oraz
    o godz. 1900 na ulicach naszej parafii
    Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.
  7. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę  w godzinach  9.00 – 12.00. Adresy można zgłaszać po Mszy św. w zakrystii  lub w tygodniu w kancelarii.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Zespół Caritas nie ma możliwości przygotowania palm, dlatego zachęcamy do osobistego przygotowania palemek. Gałązki wierzby można nabyć  na stoisku.
  9. Kosz na produkty żywnościowe na paczki świąteczne przygotowywane przez Parafialny Zespół Caritas wystawiony jest przy prezbiterium. Ofiary na jałmużnę wielkopostną można składać do puszki na filarze pod chórem.
  10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” oraz ”Gościa Niedzielnego”. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp. + Daniela Grapiniaka, +Sylwestra Strzemiecznego, + Marka Grabalskiego. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…