03 mar

03.03.2019 r.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

03 03 2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na remonty i budowę kościołów w naszej diecezji. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
  2. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania kapłańskie w naszej diecezji.
  3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w okresie Wielkiego Postu.
  4. Trwają Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy na drugie spotkanie dziś o godz. 1900.
  5. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły (nie tylko powstrzymania się od pokarmów mięsnych ale także ograniczenie ilości spożywanych pokarmów).
    Msze Św. o godz.: 700, 900 oraz o 1800. Na każdej Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę przed Mszą o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
    Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.
  7. Próby chóru parafialnego przygotowującego do Świąt Wielkanocy odbywają się w soboty o godz. 1600 w sali parafialnej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoisku do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla dzieci: Mały Gość Niedzielny.