01 lip

02. 07. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  02. 07. 2023 r.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś „Pierwsza Niedziela” miesiąca. Na zakończenie Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania.
 2. W czwartek gościliśmy Pielgrzymkę Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Bóg zapłać wszystkim, którzy okazali gościnność i przyjęli pielgrzymów do swoich domów. Dziękujemy za przyniesione produkty żywnościowe, ciasto, owoce.
 3. Msza Św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
 4. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek święto Św. Tomasza Apostoła, we wtorek Św. Elżbiety, w sobotę wspomnienie Św. Jana z Dukli.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pamiętajmy o Komunii Pierwszopiątkowej. Spowiedź przed i w czasie Mszy.
 6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele pomocy misjom odbędzie się w naszej parafii we wtorek 11 lipca do godz. 12.00. Sprzęt można składować na parkingu przed plebanią już w poniedziałek po południu.
 7. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 9. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne. Zakończyliśmy renowację parkingu przed plebanią celem zlikwidowania nierówności powodujących kałuże po deszczach.
 10. Poszukujemy osoby, która podjęła by posługę zakrystiana-kościelnego w naszej parafii.
 11. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza ks. Marcina Moksa, który przybył do nas z parafii Św. Ducha w Łowiczu a pochodzi z Łęczycy. Życzymy Ks. Marcinowi wielu Łask Bożych w duszpasterskiej posłudze i tego, by czuł się w parafii Świętej Rodziny jak w swojej rodzinie.
 12. Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłego w tym tygodniu śp. +Wojciecha Obierka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…