01 kwi

02. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  02. 04. 2023 r.
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dziś NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm na każdej
    Mszy Św. Palemki przygotowane zostały przez
    wspólnoty parafialne. Składając ofiarę przy nabyciu palm wspieramy wyjazd osób na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
  2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.
  3.  Msza św. z modlitwą wypominek za zmarłych w poniedziałek o godz. 18.00.
  4. Spowiedź do środy – rano w czasie Mszy św. o godz. 7.00, po południu od godz. 17.40.
    W Wielki Piątek i Wielką Sobotę spowiedź tylko w wyznaczonych godzinach.
  5. Kancelaria czynna do środy.

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO (program umieszczony w gablocie)

WIELKI CZWARTEK

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 19.00. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego
Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00

WIELKI PIĄTEK

Od godz. 8.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

Koronka do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00. Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Spowiedź godz. 15.00 – 18.00

Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża – godz. 19.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.

W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Komunia św. udzielana będzie tylko w czasie Nabożeństwa Meki Pańskiej. Spowiedź należy odbyć wcześniej.  Dzieci obchodzące pierwsze piątki mogą zgłaszać się po podpisy w książeczkach w piątek po liturgii.

WIELKA SOBOTA

Od godz. 8.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

Święcenie pokarmów           w kościele – w godz. 9.00 – 16.00.

w zgłoszonych miejscach: na ul. Jagiełły – godz. 10.00, na ul. Leszczynowej –godz. 10.30.

Spowiedź godz. 9.00 – 11.00   i   15.00 – 17.00

Liturgia Wigilii Paschalnej– godz. 19.00. W czasie tej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec.

Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 23.00

Zachęcamy strażaków z OSP do pełnienia warty przy Grobie Pańskim.

WIELKANOC

REZUREKCJA Z PROCESJĄ  o godz. 6.00.

Zapraszamy asystę procesyjną.

Msze św. godz. 10.30, 12.00, 18.00.

6. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę darów na pomoc świąteczną dla podopiecznych. Wydawanie paczek w środę od godz. 15.00.

7. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”,Niedzielę”. „Dobre Nowiny” można brać gratis.

8.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Tadeusza Nowickiego i +Halinę Studzińską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.