01 paź

01. 10. 2017

OGŁOSZENIA     XXVI   NIEDZIELA ZWYKŁA   01. 10. 2017 r.

1. Zapraszamy na Mszę św. w intencji mieszkańców Jaktorowa dziś na godz. 1200 w 610 rocznicę pierwszej wzmianki o Jaktorowie. Organizatorzy zapraszają na festyn tzw. ”Dni Jaktorowa”, który odbędzie się na wyspie obok OSP w Jaktorowie od godz. 1500 . Atrakcją jak co roku jest „Ciuchcia”, która odjeżdża z postoju Taxi przy
    Chełmońskiego.. Pierwszy kurs o godz. 1500. O innych atrakcjach dowiemy się z plakatów.
  2. W czasie „Dni Jaktorowa” w jednym z namiotów będzie prowadzona akcja ”POMOCY RODZINIE PO POŻARZE” , który miał miejsce w ubiegłą niedzielę. Rodzina została bez dachu nad głową i potrzebuje pomocy. Zakupione ciastko będzie „Darem Serca” dla dotkniętych tym nieszczęściem. W przyszłą niedzielę 8 października będzie zorganizowana na ten cel  przed kościołem zbiórka do puszek.
  3. Dzieci klas III przygotowujące się do uroczystości Pierwszej Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. dziś o godz. 1600. Pierwsza Komunia będzie dnia 20. 05. 2018 r. a rocznica I Komunii 03. 06. 2018r.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730.
  5. Od dziś będzie można zamawiać intencje mszalne na 2018 rok.
  6. W tym tygodniu Pierwszy piątek i sobota w miesiącu. Zapraszamy na spowiedź pierwszopiątkową przed lub w trakcie Mszy św.
  7. W sobotę 7 października piąte i ostatnie już Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. porannej.
  8. W związku z inicjatywą „Różaniec do granic” zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny w naszym kościele w sobotę
    w godzinach 1400 – 1600. Co prawda nie jesteśmy na granicy państwa ale jesteśmy na wschodniej granicy diecezji. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu św.
  9. Organizowana jest pielgrzymka do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 13 – 14 października br. Zapisy u ks. Dariusza.
  10. Osoby, które chcą poprzeć propozycje ustawy ograniczającej aborcję mogą składać podpisy na listach przed kościołem
  11. Zebranie KŻR im św. Józefa w przyszłą niedzielę po Mszy o g. 1030.
  12. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z płytą audiobuk Quo vadis cz.II. Na stoisku są też do nabycia różne książki i ścienny kalendarz diecezjalny na 2018 rok.
  13. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisławę Szumicką, śp. Janusza Kawalę i śp. Krzysztofa Gotowca. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…