01 sie

01. 08. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  01. 08. 2021 r.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie.
  2. Franciszkańskie Święto MB Anielskiej w dniu jutrzejszym. W tym dniu można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Należy nawiedzić kościół, odmówić Modlitwę Pańską i Wierzę w Boga. Odpust w Miedniewicach.
  3. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy wieczornej.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek i sobota w miesiącu sierpniu.
    W piątek spowiedź pierwszopiątkowa przed i w trakcie Mszy św.
  5. W piątek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego.
    Msze św. o godz. 700 i 1800. Odpust w Międzyborowie.
  6. Jak co roku Zespół Episkopatu ds. Trzeźwości  kieruje apel o abstynencję w miesiącu sierpniu.
  7. Chcę podzielić się radością, że nasze starania o relikwie św. Jana Pawła II i Św. Faustyny dla naszej parafii udało się zrealizować. Delegacje z parafii z udziałem przedstawicieli Rady Parafialnej i przedstawicieli wspólnot parafialnych odebrały relikwie z Krakowa. Zostaną umieszczone w nawie bocznej obok tabernakulum po zakupie odpowiednich relikwiarium (specjalnych gablot służących do przechowywania i eksponowania relikwiarzy). Uroczysta instalacja relikwii odbędzie się w późniejszym terminie.
  8. Została przeprowadzona renowacja figury Matki Bożej Niepokalanej przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Chełmońskiego. Dziękuję tym, którzy w tym przedsięwzięciu pomogli.
  9. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
  10. Od 6 do 14 sierpnia odbędzie się  XXVI Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Od 1 lipca do 5 sierpnia można zapisywać się na Pielgrzymkę online. Informacja na stronie diecezjalnej. W gablocie ogłoszeń plakat z informacjami o pielgrzymce.
  11. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz  o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  12. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Są już do nabycia kalendarze diecezjalne na 2022 rok oraz plakietki ze św. Krzysztofem i modlitwą kierowcy.
  13. Zapowiedzi  małżeńskie wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Marek Smoliński, +Janusz Klimaszewski, +Ryszard Ziąbski, + Mieczysław Wikieł, + Cezary Piekut. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…