01 kwi

01. 04. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     WIELKANOC       01. 04. 2018 r.

 

  1. Przeżywaliśmy święte Triduum Paschalne. Liturgia tych dni pomagała nam spotkać się  z naszym Zbawicielem. W czasie Wielkoczwartkowej liturgii Wieczerzy Pańskiej celebrowaliśmy ustanowienie sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Po liturgii towarzyszyliśmy Jezusowi uwięzionemu adorując Go w „Ciemnicy”, wpatrzeni w miłosierną twarz Jezusa z Całunu medytowaliśmy co wycierpiał dla nas. W piątek Adorowaliśmy Pana Jezusa Ukrzyżowanego, a później podążaliśmy do grobu Zbawiciela, gdzie symbol Krzyża Jerozolimskiego przypomina nam pięć ran Jezusa. W czasie Wigilii Paschalnej odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne. A dziś przeżywamy wielką radość Zmartwychwstania.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przygotowania zarówno liturgii jak i dekoracji: klerykom, lektorom, ministrantom, bielankom i rzeszy wiernych za udział w liturgiach. Strażackiej asyście procesyjnej i kołom różańcowym za udział w procesji rezurekcyjnej. Strażakom i harcerzom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim. Panu Krzysztofowi zastępującemu organistę. Chórowi pod przewodnictwem Pani Kariny Borządek za oprawę muzyczną. Panu Stanisławowi Matuszewskiemu za nagłośnienie chóru. Panu Tadeuszowi Bodychowi i Józefowi Brodowiczowi oraz Panom: Piotrowi Wojciechowskiemu, Tomaszowi Wojciechowskiemu, Andrzejowi Romanowskiemu, Adamowi Charzewskiemu,
   Pawłowi Derze za pomoc przy dekoracjach. Pani Edycie Ryczałek za pomoc przy dekoracji kwiatami.
  3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.
  4. W piątek w oktawie Zmartwychwstania można spożywać pokarmy mięsne.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Będą zbierane ofiary do puszek na Caritas Diecezjalną. Taca przeznaczona na inwestycje.
  6. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: +Mieczysław Ostrowski Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.